Šobrīd ģimenēm ar bērniem pieejami septiņi dažādi pabalstu veidi, taču vecākiem pašiem jāpiesakās to saņemšanai. Roberts, kurš nesen kļuvis par vecāku, nesaprot, kāpēc valsts nevarētu izmaksāt pabalstus automātiski.
Atbildīgā aģentūra skaidro, ka šāda sistēma nav iespējama, un vecākiem jāpiesakās pašiem.
Opozīcijas ierosinājumi komisijā tiek noraidīti
Opozīcija ierosināja piešķirt piemaksu 50 eiro mēnesī par katru bērnu ģimenēs, kurās viens vai abi vecāki ir ar pirmās vai otrās grupas invaliditāti. Šāda piemaksa būtu pieejama no dienas, kad vecākam tiek noteikta invaliditāte, līdz tās atcelšanai vai līdz bērns sasniedz 18 gadu vecumu.
Labklājības ministrija šo priekšlikumu noraidīja, norādot, ka personām ar invaliditāti jau ir citi divi atbalsta veidi, un šo sistēmu jaukt nebūtu pareizi. Piemaksas ieviest netiek uzskatīts par piemērotu risinājumu.
Tika piedāvāts arī piešķirt 50 eiro piemaksu viena vecāka ģimenēm, kurās bērnam nav noteikta paternitāte, taču arī šis priekšlikums netika atbalstīts.
Plānotas izmaiņas atbalstā strādājošiem vecākiem un īpašas kopšanas pabalstos
Labklājības ministrija informē, ka nākamgad paredzētas izmaiņas divos pabalstu veidos.
Pirmkārt, vecāku pabalsta saņēmējiem, kuri turpina strādāt vai gūst ienākumus kā pašnodarbinātie bērna kopšanas laikā, no 2025. gada izmaksās 75 % no piešķirtā vecāku pabalsta.
Pašlaik šī summa ir 50 %. Ministru kabinets jau ir apstiprinājis šo priekšlikumu, un tas tiek izskatīts Saeimā kopā ar 2025. gada budžetu.
Lasi vēl: Tamāra Globa pirmajā decembra prognozē atklāj, kurām Zvaigžņu zīmēm gaidāms ”finanšu lietus”
Otrkārt, plānots palielināt pabalstu bērniem ar invaliditāti, kuriem nepieciešama īpaša kopšana. Šo pabalstu paredzēts paaugstināt par 100 eiro, sākot no 2024. gada 1. janvāra. Pašlaik tas ir 313,43 eiro mēnesī. Šo priekšlikumu vēl jāapstiprina Saeimai.
Tomēr tas nav viss..
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā
Tevi noteikti interesēs
- Krāsnī cepti kartupeļi vienmēr izdosies īpaši kraukšķīgi un gardi, ja tos apviļāsiet ar vienu pavisam vienkāršu sastāvdaļu
- Atgādinājums mājokļu īpašniekiem: prasība par obligātu noplūdstrāvas aizsardzību ir spēkā jau kopš jūlija
- Aicinājums savlaicīgi sagatavoties: Latvijā gaidāms ļoti spēcīgs sals, kāds nav bijis jau krietnu laiku
- Neviens kalpotājs nespēja izturēt miljardiera jauno sievu — līdz brīdim, kad kāda istabene izdarīja to, kas nebija izdevies nevienam citam
- Man ir 55 un pēc randiņa ar Sarmīti, es sapratu, ka man labāk būt vienam – stāstu par saviem secinājumiem
- Marinēju sīpolus bez etiķa: pie šašlika pazūd no šķīvja pat ātrāk nekā pati gaļa










